Tsurumi motopompe eau chargée
Tsurumi
Description:
TSURUMI MOTO POMPE TEF3-50HA
Item number:
10387425
Minimum Order Quantity:
1
Pièce
Minimum Order Amount
A minimum order amount of €50 is required.
If the threshold is not met, the price of the items will be adjusted to reach the minimum order amount.
Product information "TSURUMI MOTO POMPE TEF3-50HA "
Motopompe pour le pompage d’eau claire avec des particules de 0,5 mm. Moteur à essence Honda GX 160 avec réservoir de 3,6 L pendant 2 h 20 min. Démarreur manuel, avec pompe centrifuge auto-amorçante.
| Auto amorçant: | Oui |
|---|---|
| Capteur pression: | Non |
| Champ d’application: | Eaux usées |
| Classe énergétique: | Standard |
| Fabricant: | Tsurumi |
| Fluide: | Eaux usées avec particules Ø7mm max |
| Fonction auto: | Non |
| Fonction dilacératrice: | Non |
| Groupe de produits: | Relevage |
| Implantation: | Surface |
| Modèle: | TEF |
| Pilotage externe: | Non |
| Version: | Simple |
Product specification
| Débit max. | 24 m³/h |
|---|---|
| Hauteur manométrique max. | 72 m |
| Raccordement | 2" Femelle |
Only our logged-in business customers have access to prices, availability and product documentation.
Price information for this product available on request