Plaque polycarbonate transparent
Description:
PLAQUE POLYCARBONATE 3050 X 2050 X 10 MM
Item number:
10309030
Minimum Order Quantity:
1
Mètre Carré
Minimum Order Amount
A minimum order amount of €50 is required.
If the threshold is not met, the price of the items will be adjusted to reach the minimum order amount.
Product information "PLAQUE POLYCARBONATE 3050 X 2050 X 10 MM"
| Classe d'exigences: | Plastiques transparents |
|---|---|
| Densité: | 1,2 g/cm³ |
| Matériau: | PC |
| Plage de température d'utilisation continue: | -40 °C à +120 °C |
| Produit: | Plaque |
Product specification
| Couleur | transparent |
|---|---|
| Largeur | 2050 mm |
| Longueur | 3050 mm |
| Épaisseur | 10 mm |
Only our logged-in business customers have access to prices, availability and product documentation.
Price information for this product available on request