Plaque PE HD 1000
Mitsubishi
Description:
PLAQUE PE HD1000 3050 X 1220 X 10 MM
Item number:
10309074
Minimum Order Quantity:
1
Kilogramme
Minimum Order Amount
A minimum order amount of €50 is required.
If the threshold is not met, the price of the items will be adjusted to reach the minimum order amount.
Product information "PLAQUE PE HD1000 3050 X 1220 X 10 MM"
| Classe d'exigences: | Plastiques alimentaires |
|---|---|
| Densité: | 0,94 g/cm³ |
| Fabricant: | Mitsubishi |
| Matériau: | PE 1000 |
| Plage de température d'utilisation continue: | -200 °C à +70 °C |
| Produit: | Plaque |
| Qualité: | Tivar |
Product specification
| Couleur | vert |
|---|---|
| Largeur | 1220 mm |
| Longueur | 3050 mm |
| Épaisseur | 10 mm |
Only our logged-in business customers have access to prices, availability and product documentation.
Price information for this product available on request