Lamelles en PVC souple transparent
Description:
LAMELLEN PVC TRANSP. 300 x 3 mm
Item number:
10308899
Minimum Order Quantity:
1
Mètre
Minimum Order Amount
A minimum order amount of €50 is required.
If the threshold is not met, the price of the items will be adjusted to reach the minimum order amount.
Product information "LAMELLEN PVC TRANSP. 300 x 3 mm"
Lamelles en PVC souple bleu transparent
Qualité alimentaire
Adapté grand froid pour chambres froides ou entrepôts frigorifiques
Tolérances:
Épaisseur: +0/-0,3 mm
Largeur: +0/-5 mm
Longueur: +1 à +2%
Poids: +/- 5%"
Qualité alimentaire
Adapté grand froid pour chambres froides ou entrepôts frigorifiques
Tolérances:
Épaisseur: +0/-0,3 mm
Largeur: +0/-5 mm
Longueur: +1 à +2%
Poids: +/- 5%"
| Classe d'exigences: | Plastiques transparents souples |
|---|---|
| Densité: | 1,20 g/cm³ |
| Matériau: | PVC souple |
| Plage de température d'utilisation continue: | -40 °C à +35 °C |
| Produit: | Plaque |
Product specification
| Couleur | transparent |
|---|---|
| Dureté | 65 Shore A |
| Largeur | 300 mm |
| Épaisseur | 3 mm |
Only our logged-in business customers have access to prices, availability and product documentation.
Price information for this product available on request