Grundfos CRNE 3x400v
Minimum Order Amount
A minimum order amount of €50 is required.
If the threshold is not met, the price of the items will be adjusted to reach the minimum order amount.
Product information "GRUNDFOS 98442495 CRNE5-9ACXTEHQQE 400V"
Pompe centrifuge verticale multicellulaire avec convertisseur de fréquence intégré. Les matériaux de la pompe en contact avec le liquide sont en acier inoxydable de haute qualité (EN 1.4401)
| Auto amorçant: | Non |
|---|---|
| Capteur pression: | Non |
| Champ d’application: | Eau sans particule |
| Classe énergétique: | Haut rendement |
| Fabricant: | Grundfos |
| Fluide: | Eau propre sans particules solides |
| Fonction auto: | Non |
| Fonction dilacératrice: | Non |
| Groupe de produits: | Surpression |
| Implantation: | Surface |
| Modèle: | CRNE |
| Pilotage externe: | Oui |
| Plage de température: | -20/+120°C |
| Version: | Simple |
Only our logged-in business customers have access to prices, availability and product documentation.
Only our logged-in business customers have access to prices, availability and product documentation.
Product specification
| Débit max. | 10,2 m³/h |
|---|---|
| Hauteur manométrique max. | 93,3 m |
| Pression nominale | 25 bar |
| Raccordement | Triclamp 50,5MM |
| Tension nominale | 3x400 V |
Only our logged-in business customers have access to prices, availability and product documentation.
Price information for this product available on request