Grundfos CRNE 1x230v
Minimum Order Amount
A minimum order amount of €50 is required.
If the threshold is not met, the price of the items will be adjusted to reach the minimum order amount.
Product information "GRUNDFOS 98389847 CRNE3-8 AFAE HQQE 230V"
Pompe centrifuge verticale multicellulaire avec convertisseur de fréquence intégré. Les matériaux de la pompe en contact avec le liquide sont en acier inoxydable de haute qualité (EN 1.4401)
| Auto amorçant: | Non |
|---|---|
| Capteur pression: | Non |
| Champ d’application: | Eau sans particule |
| Classe énergétique: | Haut rendement |
| Fabricant: | Grundfos |
| Fluide: | Eau propre sans particules solides |
| Fonction auto: | Non |
| Fonction dilacératrice: | Non |
| Groupe de produits: | Surpression |
| Implantation: | Surface |
| Modèle: | CRNE |
| Pilotage externe: | Oui |
| Plage de température: | -20/+120°C |
| Version: | Simple |
Only our logged-in business customers have access to prices, availability and product documentation.
Only our logged-in business customers have access to prices, availability and product documentation.
Product specification
| Débit max. | 5,3 m³/h |
|---|---|
| Hauteur manométrique max. | 77 m |
| Pression nominale | 25 bar |
| Raccordement | DN25 / DN32 |
| Tension nominale | 1x230 V |
Only our logged-in business customers have access to prices, availability and product documentation.
Price information for this product available on request