DAB NOVA
DAB
Description:
DAB 60122652 NOVA SALT SW M-A AUT 1X230V
Item number:
10377522
Minimum Order Quantity:
1
Pièce
Minimum Order Amount
A minimum order amount of €50 is required.
If the threshold is not met, the price of the items will be adjusted to reach the minimum order amount.
Product information "DAB 60122652 NOVA SALT SW M-A AUT 1X230V"
La pompe Nova Salt est de type submersible multi usages conçue principalement pour un usage domestique avec la particularité d’être adaptée pour l'eau salée ou chlorée.
| Capteur pression: | Non |
|---|---|
| Champ d’application: | Eaux salées |
| Classe énergétique: | Standard |
| Fabricant: | DAB |
| Fluide: | Eaux salées ou légérement agressives avec particules Ø5mm max |
| Fonction auto: | Oui - flotteur à câble |
| Fonction dilacératrice: | Non |
| Groupe de produits: | Relevage |
| Implantation: | Immergée |
| Modèle: | Nova Salt |
| Pilotage externe: | Non |
| Plage de température: | 0/+35°C |
| Version: | Simple |
Product specification
| Débit max. | 7,5 m³/h |
|---|---|
| Hauteur manométrique max. | 6 m |
| Longueur câble | 10 m |
| Raccordement | 1"1/4 Femelle |
| Tension nominale | 1x230 V |
Only our logged-in business customers have access to prices, availability and product documentation.
Price information for this product available on request